zapisyfacebook

 

terapia manualna, mobilizacje, manipulacje

   Najprostsza definicja terapii manualnej to “leczenie za pomocą rąk”.
Kiedy uderzymy się w łokieć lub kolano - odruchowo łapiemy się, lub rozcieramy miejsce urazu, żeby zmniejszyć odczuwanie bólu. Najstarszą i zarazem najprostszą formą tak rozumianej terapii manualnej jest np.: Masaż Klasyczny, z technikami takimi jak głaskanie, rozcieranie, mięsienie, oklepywanie. W miarę pogłębiania wiedzy na temat funkcjonowania naszego organizmu Terapia Manualna zmieniła się w wyspecjalizowany system badania i oddziaływania na struktury naszego ciała.

Obecnie mianem Terapia Manualna (Medycyna Manualna) zwykło się określać wszystkie metody aplikowania obciążeń mechaniczny (bezpośrednie i pośrednie) stosowane w powiązaniu z bardzo szczegółową wiedzą z zakresu anatomii (w tym anatomii palpacyjnej), badanie mające na celu określenie najbardziej prawdopodobnych przyczyn dolegliwości, a także dokładną znajomość efektów zaaplikowanych obciążeń, w celu usunięcia odwracalnych zaburzeń układu ruchu w obrębie stawów, więzadeł, nerwów, mięśni, powięzi.

Kręg szyjny   Metoda dr Ackermanna oparta jest na 50 letnim doświadczeniu w leczeniu manualnym kręgosłupa. W wyniku tej pracy, powstała terapia oparta na bardzo dokładnym badaniu przestrzennego ustawienia układu kostnego, oraz skutecznym postępowaniu chiropraktycznym. Każdy ruch w tej terapii, charakteryzuje się precyzją i dokładnością, dając zamierzony efekt. Fizjoterapeuci stosujący tę metodę, poza znakomitą znajomością anatomii, fizjologii, patofizjologii, posiadają duże wyczucie palpacyjne. Metoda Ackermanna pozwala na działanie w miejscu występowania zaburzenia, w sposób celowany. Dlatego podczas zabiegu zostaje odblokowany tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował u Pacjenta ból lub inne dolegliwości. Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna, w ciągu jednego, lub kilku zabiegów, można usunąć lub znacznie złagodzić dolegliwości.

 

Kręgosłupa, Miednica, osteopatia, terapia manualna, dyskopatia, rwa kulszowa   FOI (niem. Funktionelle Osteopathie und Integration®) jest koncepcją Terapii Manualnej, która zakłada, że na problemy powstałe w narządzie ruchu, nasze ciało reaguje zawsze jako całość. Istniejące w jednym miejscu zmiany strukturalne, jak i pojawiające się zaburzenia funkcjonalne, odbierane jako dolegliwości, kompensowane są (zastępowane w sensie funkcji), w innym miejscu narządu ruchu. Praktyka dowodzi, że mechanizmy kompensacyjne są rozproszone po całym ciele, według ustalonego wzorca.
Osteopatia jest metodą leczenia manualnego z wieloletnią tradycją. W krajach gdzie jest praktykowana, każdego dnia dostarcza dowodów swojej skuteczności w leczeniu zaburzeń funkcjonalnych organizmu, a w szczególności zespołów bólowych układu mięśniowo-szkieletowego. Koncepcją stworzoną według założeń osteopatii jest FOI.

W związku z Tygodniem Urologii przygotowaliśmy specjalną ofertę na urządzenie MagnetoSTYM. Do 30.09 zapraszamy do skorzystMagnetoSTYMania z 15% zniżki na pojedynczy zabieg lub serię zabiegów na fotelu.

Urządzenie MagnetoSTYM to najskuteczniejsza, bezkontaktowa terapia nietrzymania moczu. Impulsowe pole magnetyczne emitowane przez urządzenie powoduje, że mięśnie dna miednicy kurczą się samoczynnie. Stymulacja elektromagnetyczna zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni dna miednicy.

Urządzenie MagnetoSTYM zostało wyróżnione Złotym Medalem podczas targów „Rehabilitacja” w Łodzi w 2014 roku.

Aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach, zaczęcamy do polubienia nas na Facebook'u

 

Kręgosłupa, Miednica, Kolano, osteopatia, terapia manualna, dyskopatia, rwa kulszowa

   Metoda McKenzie jest to oparta na dowodach naukowych (evidence-based) metoda biomechanicznego badania i leczenia (Mechanical Diagnosis and Therapy® – MDT) zaburzeń mechaniki kręgosłupa, zespołów bólowych, oraz schorzeń stawów obwodowych i kończyn, spowodowanych zaburzeniem mechaniki. Metoda McKenziego jest metodą fizjoterapeutyczną. Jednym z częstszych wskazań do stosowania metody McKenziego jest dyskopatia (zarówno w stanie ostrym jak i przewlekłym) – zespół derangement w/g McKenziego. Metoda sprawdza się także w innych zaburzeniach mechaniki – zespół dysfunkcyjny i posturalny w/g McKenziego. Metoda zawiera część diagnostyczną i terapeutyczną. Po ustąpieniu objawów – koncentruje się na profilaktyce. Wartość diagnostyczna metody McKenziego została w pełni potwierdzona, licznymi badaniami naukowymi.  Ze względu na wysoką skuteczność i powtarzalność wyników części diagnostycznej metody McKenziego, jej stosowanie jako pierwszej, wydaje się być celowe dla określenia przyczyn dolegliwości. Metoda Mckenziego sprawdza się w sytuacjach, w których inne metody fizjoterapeutyczne nie mają zbyt wiele do zaoferowania – np.: skolioza reflektoryczna, kręcz karku (mogą wystąpić w przebiegu dyskopatii). Istotą metody jest to, że pozwala ona wielu Pacjentom, samodzielnie, po odpowiednim wyedukowaniu, radzić sobie z bólem. Celem nadrzędnym jest zabezpieczenie Pacjenta przed nawrotem dolegliwości. 

 

Bezpłatna konsultacja fizjoterapeutyczna dla dorosłych z dolegliwościami bólowymi oraz dysfunkcją w obrębie narządu ruchu – kręgosłup i stawy obwodowe. Dodatkowo konsultacje z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej.

OFERTA FIZJOTERAPEUTYCZNA W ZABURZENIACH MIĘŚNI DNA MIEDNICY:sobota ok

Terapia wysiłkowego nietrzymania moczu.
Terapia nocnego nietrzymania moczu
Terapia pęcherza nadreaktywnego/ parć naglących oraz postaci mieszanej nietrzymania moczu.
Terapia zaburzeń proktologicznych (nietrzymanie gazów/stolca, zaparcia, hemoroidy).
Terapia poporodowych uszkodzeń mięśni dna miednicy.
Terapia obniżenia narządu rodnego.
Normalizacja nadmiernego napięcia mięśni dna miednicy, uniemożliwiającego odbycie stosunku.
Terapia bólu podczas współżycia.
Przygotowanie fizjoterapeutyczne do zabiegów ginekologicznych, urologicznych oraz rehabilitacja pooperacyjna.
Profilaktyka dysfunkcji mięśnia dna miednicy u kobiet w ciąży.

Aby otrzymywać informacje o aktualnych promocjach, zachęcamy do polubienia nas na Facebook'u

Nasi Partnerzy

logo fitprofitlogo fitsportlogo OKsystemlogo Benefitlogo MultiSport